Spuštěna registrace na Valašský Triatlon - 22. 6. 2024. Registrujte se online - ...zde.          
logo

Kudyznudy.cz - tipy na výlet Bedřichov
Online stav bílé stopy

Úsvit začíná v : 04:07
Tma nastává : 21:23
Den je dlouhý:17:15 hod
--------------------------------

Teplota: -- °C
Teplota max: -- °C
Teplota min: -- °C

Tlak: 994.8 hPa

Vlhkost: - %

Slunce: - W/m2
UV index: --

Vítr akt: -- m/s
Vítr 10 min: -- m/s
Vítr max: 0.0 m/s

Přihlášení

Trvale přihlásit?

TOPlist


Iron-bike 2009 - 3. ročník

Iron-bike není závod !!! Je to hromadná vyjížďka na kolech po kotároch v okolí Brumava - Bylnice, v délce 100 km a s celkovým převýšením 2700 metrů. V minulých ročnících jsme Iron-bike jezdili po menších skupinkách, podle výkonnosti, kdo si ale bude chtít ověřit jak na tom ve skutečnosti je (fyzicky i psychicky), může samozřejmě šlapat i sólo a "co to dá". Letos se bude měřit i čas, ale toto bude údaj spíše informativní, důležitější je samotné absolvování této náročné trasy.

Termín: 13. 6. 2009

Start: v 8:00 hod v Brumově před pivnicí Cóbl (prezentace od 7:30 hod)

Cíl: na koupališti v Brumově

Startovné: 100,- Kč (z tohoto bude hrazeno občerstvení na trati - u Krsoňa a v cíli - na koupališti)

Změny trati: Trasa zůstává v podstatě stejná jako v loňském roce. Úsek před Sv. Štěpánem, kde jsme vloni kvůli opravě železničního přejezdu museli jet mimo hl. silnici, po polních cestách, do letošního ročníku ponecháme. Občerstvovací stanice bude na Vláře u Krsoňa. Z Vláry se pojede přes celou Sidonii, na rozcestí (už za Sidonií) odbočíme vpravo a stoupáme po šotolinové cestě pozvolna nahoru. Odbočku (vlevo) na Vršatec mineme a jedeme stále rovně až na rozcestí pod Kráľovým vrchem (směr Dračia studňa), kde se dáme vlevo, po asi 200 metrech odbočíme vlevo do lesa a po lesních cestách přejedeme na asfaltku, která vede od Bolešova, pojedeme vlevo směrem do kopce až k horárni Chrástková, dál ještě asi 1 km dolů směrem na Krivoklát, tady odbočíme opět na lesní cestu a po necelých 3 km vyjedeme přímo u hotelu na Vršatci. Z Vršatca už se pojede po stejné trase jako vloni. Závěrečný úsek se pojede opět po trati Hradního okruhu a to po současné trase Klasik - 23 km.

Značení: Všechny nové úseky (asfaltové), ale i ty stávající, se pokusíme pokud možno označit šipkami se značkou IB (Iron-Bike), v terénních úsecích pak dáme nějaké větší fáborky (umělohmotné), ale tyto jenom opravdu na orientačně horších místech (např. sjezd z Čaganova). Na úsecích, kde se pojede po tur. značení nebo po hl. silnici, vlastní značení dávat nebudeme. Na startu budou k dispozici nějaké mapky a popisy trasy, takže to je částečně takový orientační výšlap.

Občerstvení: 1. na trati - na Vláře u Krsoňa - polévka, ovoce, něco k pití. 2. v cíli - na koupališti v Brumově - něco grilovaného, pivo, limo. 3. průběžně na trati - hotel Vršatec (je nutné mít eura), Královec a Koliba (tady bude pro účastníky Iron-biku akční sleva na grilovanou klobásu a jonťák zdarma, toto platí jen v bufetu vedle Koliby) - tyto restaurační zařízení jsou ale až v druhé polovině trasy.

Mapa a profil: (z loňského ročníku)

Mapa: podrobná turistická ZDE

Trasa: start před pivnicí Cóbl - Holý vrch - Cigán - U studny - Lověna - Nesázalovec - Díly - Tratihušť - Točky - Štěpán - Peňažná - Javorník - Hladný vrch - Jarův vrch - pod Čaganovem - Vlárský průsmyk (občerstvovací stanice - u Krsoňa) - Sidonie - rozcestí pod Královým vrchem - horáreň Chrástková - Vršatec (hotel) - Brezová - Okršlisko - sedlo pod Kosákom - Kaňúr - nad Nedašovou Lhotou - Požár - Královec - Val. Klobouky - Koliba - Dlůhé záhony - Matka sedlo - Hložecká kaple - Popov rybníky - Štítná - Brumov koupaliště

Podrobný popis tratě:

Brumov - 1 (330 m) start u Cóbla, kolem pošty po cestě směr Holý vrch, Holý vrch - 2 (831 m), jedeme přes Průklesy, dolů na Cigán, tady na asfaltce vpravo, asi po 500 m - U studny - 3 odbočíme vpravo na lesní cestu směrem k Lověně ( po trase závodu Hradní běžka), kolem Lověny - 4 a přes Nesázalovec, Díly – 5 (od kapličky pořád rovně do kopce po lůce) - Tratihůšť (708 m) (na kraji lesa začíná lesní cesta, po ní pořád dolů asi po 2 km přechází tato cesta na asfaltku, po této sjedeme dolů až na Vláru), Vlára - 6 (300 m) dál vpravo po hlavní silnici, po asi 500 metrech ještě před žel. přejezdem odbočíme vpravo a po polních cestách přejedeme do Štěpána – 7.

Tady odbočíme vlevo na hlavní silnici a po 50 metrech hned zase vpravo přes most a dál po cestě pořád rovně (asi 5 km pořád do kopce) až na Pláňavy. Tady se dáme vlevo ještě asi 1 kilometr do kopce, pak 500 m dolů a odbočíme vlevo mírně do kopce, jedeme až ke st. hranici na Peňažnů - 8

Peňažná (odbočíme vlevo a po státní hranici, po červené turistické značce jedeme směr Javorník) - Čeršenková - Javorník (782 m), pokračujeme dál po hranici (držte se raději hraničních patníků, než modré turistické značky, která po chvilce odbočuje někam na slovenskou stranu) - Chladný vrch (742 m) - Jarův vrch (679 m) – pod Čaganovem – 9, tady narazíme na konečnou točnu asfaltky, tady odbočíme vpravo do lesa na pěšinu (možná lesní cestu, moc se tady nejezdí) a po ní napřed asi 50 m kolem hr. patníků a pak vpravo přímo dolů, až narazíte na cestu (tento úsek je označen červenobílýma fáborkama – mlékem), tady se dáme vlevo, pořád dolů až k potoku Vlára. Tady buď brodem přes potok a nebo je 20 metrů po proudu železniční most, po kterém se dá přejet.
Na Vláře odbočíme do Sidonie, po asi 200 metrech bude občerstvovací stanice u Krsoňa – 10 (druhý domek za mostem po levé straně – bude to označeno u cesty)

Dál přes celou Sidonii, na rozcestí za Sidonií se dáme vpravo a stoupáme po svážné cestě, na dalším rozcestí (na Jarošovů – směr Vršatec) se dáme vpravo, dál asi 2 km lehce zvlněným terénem na rozcestí pod Královým vrchem – 11, tady se dáme vlevo a po asi 200 m odbočíme vlevo na lesní cestu a po ní sjedeme až nad Bolešovský vodopád. Tady narazíme na asfaltku, dáme se po ní vlevo nahoru (zelená tur. značka), dál pak kolem horárni Chrástková (nejvyšší bod této silničky), pak ještě asi 1 km dolů a odbočíme vlevo opět na lesní cestu (12 - bude označeno tak aby jste to trefili) a po ní necelé 3 km k hotelu Vršatec – 13.

Po modré značce na Brezovů (kaplička), dál po červené značce na Okršlisko – 14, po lesní cestě podjedeme Kosák (přes Kosák – po červené značce je to těžko průjezdné jsou tam popadané stromy), v sedle pod Kosákem se opět napojíme na červ tur. značku a po hranici pokračujeme pořád rovně přes Kaňůr (791 m) až nad Nedašovu Lhotu – 15. Tady pořád dál po červené až na Požár – 16 (782 m), dál po zelené na Královec, od chaty jedeme k rozhledně – 17 a po naučné stezce Královec (asi zelená značka) sjedeme do Val. Klobouk. Po silnici směrem do Brumova, u koliby – 18 odbočíme na svážnou cestu (vlevo od koliby – směr Brumov) a po ní na Dlůhé záhony tady odbočíme vpravo a po asi 500 metrech odbočíme zase vpravo.

Dál už jedeme po stávající trati Klasik závodu Hradní okruh, takže dál po zelené na rozcestí Pod Matků – 19, tady vlevo po modré, u studánky vlevo dolů po zelené až ke staré hložecké cestě, po ní k Hložecké kapli – 20, dál po modré směr Popov. V Popově vyjedeme u rybníků – 21, dál po silnici a pak kolem potoka přes Štítnou, na hl. silnici vyjedeme u Babulíků, dál pár set metrů po silnici a pak odbočíme vlevo kolem kapličky po polní cestě asi 1 km nahoru, dál vpravo kolem chalupy asi ještě 500 m, pak následuje prudký sjezd a kolem potoka dojedeme ke koupališti v Brumově – 22, kde je cíl.
 Jestliže se Vám článek líbil, sdílejte jej prosím na FB.

Komentáře:

 

Neregistrovaní můžou použít údaje - Jméno: host heslo:host

Jméno (stejné jako do návštěvní knihy)
Heslo (stejné jako do návštěvní knihy)

Obsah příspěvku

Ochrana proti SPAMU. Kolik je tři x tři?Autor: Adam h.   2009-06-08 22:24:28

Vaše heslo:

Autor: Josef   2009-06-09 12:05:32

Vaše heslo:

Autor: venca   2009-06-09 18:19:36

Vaše heslo:

Autor: Adam h.   2009-06-08 22:24:28

Vaše heslo:

Autor: Josef   2009-06-09 12:05:32

Vaše heslo:

Autor: venca   2009-06-09 18:19:36

Vaše heslo:

Zpět

Copyright © 2007, kolo-bezky.cz, všechna práva vyhrazena.